Motocykl marzeniem mężczyzn w kryzysie wieku średniego

Dwa kółka… Dla wielu mężczyzn mają większe znaczenie niż cztery. Niektórzy uważają, że po czterdziestym roku życia odskocznią od męskiej codzienności stają się motocykle. Sprawdź, co pasjonuje mężczyzn w szybkiej jeździe i dlaczego tak chętnie wielu z nich wybiera motory. 

Kryzys wieku średniego jest zjawiskiem, które dotyka wielu mężczyzn w sile wieku. Pojawia się zwykle w okolicy połowy życia, co najczęściej wypada po osiągnięciu czterdziestu lat. Bywa kojarzony z drugą młodością, chęcią przeżycia czegoś wyjątkowego, zmianą priorytetów i rozliczeniem się z przeszłością. Stereotypowe postrzeganie mężczyzn, których dopadł kryzys, wiąże się często ze zmianami w sferze materialnej. Powszechnym bywa zapisanie się na siłownię, zmiana nawyków, większe dbanie o siebie. Nierzadko pojawia się nowe sportowe auto lub motocykl, pozostające dotąd w sferze marzeń.

Motocykl – spełnienie marzeń z czasów młodości

Mężczyzna w średnim wieku jest już człowiekiem, który sporo w życiu osiągnął. Spełnił się w wielu rolach i zgromadził odpowiedni majątek. Dorobił się domu, ożenił się, wychował dzieci. Ma satysfakcjonującą pracę i komfortowe życie. Ma również samochód, często nawet dwa. Brakuje mu jednak pewnej odskoczni, czegoś, co byłoby tylko jego. Taką możliwość zapewnia mu motocykl. To często niespełnione marzenie z czasów młodości, kiedy nie mógł sobie na nie pozwolić. Przeszkodą mogły być obowiązki domowe, rodzicielskie, brak odpowiedniego zaplecza finansowego czy praca zawodowa. Przekroczenie pewnego wieku stać się może bodźcem do zaspokojenia swoich potrzeb. Motocykl jest tym narzędziem, które wpisuje się w zmianę dotychczasowego stylu życia. Przypomina o młodości i daje szansę jej ponownego przeżycia, dopóki jest na to jeszcze czas. 

Powiew wolności – co jeszcze daje motocykl mężczyźnie?

Codzienna domowa rutyna bywa męcząca. Dla mężczyzny ważne jest znalezienie odskoczni od obowiązków i problemów. Motocykl jest synonimem wolności. Pozwala poczuć, że oprócz nudnego codziennego kieratu istnieje jeszcze coś, co sprawia przyjemność. W przeciwieństwie do samochodu, który jest praktycznym rozwiązaniem, często narzędziem pracy, motocykl spełnia zupełnie inną funkcję. Jest niepraktyczny, mniej bezpieczny i niestety bywa drogi. Można go porównać do zabawki, ponieważ w dużym stopniu służy do zaspokajania drugorzędnych potrzeb. Posiadanie motocykla sprawia mężczyźnie przyjemność, nawet jeżeli korzysta z niego tylko okazjonalnie. Może stać się na powrót małym chłopcem, pozbawionym trosk i problemów. Kryzys wieku średniego czterdziestolatka to zaspokajanie jego potrzeb i znalezienie sposobu na dobrą zabawę.

Zmiana w życiu – czy zawsze na gorsze?

Kryzys w pewnym momencie życia może być niepokojący. Zwłaszcza jeśli niesie ze sobą niekorzystne i niespodziewane zmiany. Nie zawsze musi tak być. To często początek nowego stylu życia, zdrowszego i ciekawszego. Mężczyzna w kryzysie zaczyna o siebie dbać, zwracać uwagę na swoje nawyki żywieniowe, korzystać z dobrodziejstw medycyny, rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Jednym z hobby może stać się motocykl i subkultura z nim związana. To możliwość nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu w towarzystwie osób o podobnych zamiłowaniach. Wspólnie można zorganizować weekendowy wypad nad jezioro, zlot motocyklowy, czy całkiem spontanicznie spotkać się w dowolnym miejscu. Posiadanie nowego środka transportu podnosi również pewność siebie. W ten sposób można zaimponować kolegom i zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach kobiet. Nowa pasja może przerodzić się w coś wyjątkowego i korzystnie wpłynąć na psychikę mężczyzny w kryzysie.

Odpowiedzialność i bezpieczeństwo, czyli motocykl w rękach dojrzałego mężczyzny

Dojrzały wiek zwykle kojarzony jest z doświadczeniem i odpowiedzialnością. Człowiek nabiera pokory wobec zagrożeń i ostrożnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa. Mężczyzna przechodzący kryzys wieku średniego chce cieszyć się wolnością i nową zabawką, jaką jest motocykl. Spełnione marzenie sprawia, że czuje się pewniej i może przeceniać swoje możliwości. Adrenalina, szybkość i radość z jazdy mogą wpływać na bezpieczeństwo kierowcy. Warto pamiętać, że dojrzałość nie zawsze idzie w parze z doświadczeniem w prowadzeniu pojazdu. Zajmowanie się motocyklem, naprawa, krótkie przejażdżki czy sama świadomość posiadania jest równie atrakcyjne, jak chęć zaimponowania innym i sobie. Odpowiedzialny mężczyzna jest równie interesujący, jak jego maszyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *