Suplementy dla mężczyzn, które powinieneś przyjmować codziennie

Każdy mężczyzna, do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiednich substancji odżywczych, witamin i minerałów. Bardzo często odżywiamy się w taki sposób, że nie jesteśmy w stanie pokryć swojego zapotrzebowania na poszczególne mikro i makroelementy wyłącznie poprzez spożywanie odpowiednich pokarmów. Dlatego też, warto sięgnąć po suplementy dla mężczyzn. Co warto suplementować, żeby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem? Podpowiadamy!

Suplementy dla mężczyzn– pamiętaj o regularnym stosowaniu

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych składników, które warto suplementować, warto wspomnieć o konieczności regularnego przyjmowania wybranych preparatów. W przeciwnym wypadku suplementacja nie da spodziewanych efektów. Pierwsze efekty korzystania z suplementów zwykle są widoczne po mniej więcej 3-4 tygodniach stosowania. Dużo jednak zależy od wyjściowej kondycji organizmu. Wybierając suplementy diety, należy zwrócić uwagę na formę substancji, którą chcemy suplementować. Poszczególne formy różnią się bowiem stopniem przyswajalności, a co za tym idzie – skuteczności.

Minerały, które warto suplementować: cynk, selen, żelazo

Suplementy dla mężczyzn, które warto brać codziennie, to przede wszystkim preparaty zawierające cynk, selen oraz żelazo. Cynk poprawia funkcjonowanie męskiego układu rozrodczego, pozytywnie wpływając na prostatę oraz płodność. Dodatkowo, cynk odpowiada za młody i zdrowy wygląd skóry, wspomaga funkcjonowanie układu immunologicznego oraz bierze udział w syntezie różnych białek. Selen z kolei jest bardzo silnym antyoksydantem. Selen powinien być suplementowany przede wszystkim przez mężczyzn, którzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Suplementy zawierające selen pozwolą ci zapobiec wysiłkowej degradacji komórek mięśniowych.

Zanim zaczniesz suplementować żelazo, sprawdź, czy zmagasz się z niedoborami tego minerału. Męskie zapotrzebowanie na żelazo jest niższe niż w przypadku kobiet, ale nie oznacza to, że niedobory nie będą mieć negatywnych konsekwencji dla męskiego zdrowia i samopoczucia. Żelazo zapobiega rozwojowi anemii i pozwala zadbać o to, żeby organizm był odpowiednio dotleniony.

Które witaminy i suplementy dla mężczyzn warto włączyć do swojej diety?

Jeżeli chodzi o witaminy, o których w codziennej suplementacji powinni pamiętać mężczyźni, to witamina A, E, C oraz witaminy z grupy B. Osoby, których dieta jest bogata w świeże owoce i warzywa, nie powinny zmagać się z niedoborami tych witamin, ale większość osób nie ma czasu zadbać o swoją dietę i komponowanie prawidłowo zbilansowanych posiłków. Witaminy A, E i C wykazują wysoki potencjał antyoksydacyjny, a witamina C dodatkowo wpływa na płodność, poprawiając kondycję plemników.

Witaminy z grupy B są z kolei potrzebne do tego, żeby w organizmie mogły zachodzić różne procesy biochemiczne, w tym m.in. procesy krwiotwórcze oraz te, które umożliwiają detoksykację organizmu.

Suplementy dla mężczyzn na poprawę libido i wydolności organizmu

Stres, nie wysypianie się, nieprawidłowa dieta – to wszystko negatywnie wpływa na sprawność seksualną, ogólną wydolność organizmu oraz samopoczucie. Jeżeli zauważysz, że twoje libido się obniżyło lub też, że twoja ogólna kondycja psychofizyczna nie jest w najlepszym stanie, sięgnij po suplementy, które w swoim składzie zawierają żeń-szeń. Poprawa libido i wzmocnienie erekcji to nie jedyne pozytywne skutki, które zaobserwujesz pamiętając o codziennej suplementacji preparatów z żeń-szeniem. Korzeń tej rośliny pozytywnie wpływa bowiem również na poziom sił witalnych, układ odpornościowy oraz ogólne samopoczucie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *