akcesoria meskie skorzane

3 niezbędne akcesoria, które uzupełnią elegancką stylizację

Szczególne miejsce w szerokiej gamie wyrobów skórzanych dla mężczyzn zajmują torby i portfele oraz paski. Jeszcze niedawno ich znaczenie miało charakter głównie praktyczny. Obecnie elegancki mężczyzna używa galanterii skórzanej, aby podkreślić charakter stylizacji, swój wyrafinowany styl i status. Akcesoria pełnią dziś ważną rolę w doborze stylizacji. Podstawą takiego stanu jest samoświadomość i potrzeba mężczyzn do wyrażania swojej indywidualności i atrakcyjnego wyglądu niepowtarzalnymi detalami. Przyjrzyjmy się więc akcesoriom, bez których żaden elegancki mężczyzna nie może wyjść z domu.

Skóra jest jednym z najstarszych naturalnych materiałów, które człowiek nauczył się przetwarzać i wykorzystywać do produkcji różnych przydatnych przedmiotów. Dziś praktyczny i przydatny dodatek skórzany, taki jak pasek czy portfel, wyszedł poza schemat użytkowy. Stał się elegancką, dyskretną osobą dobrze wyglądającego mężczyzny. 

Klasyczne skórzane portfele męskie – najpopularniejsze akcesoria

Skórzany portfel męski odgrywa istotną rolę w codziennym życiu, gdyż większość mężczyzn nie wychodzi bez niego z domu. Jest to konsekwencja nawyku przechowywania w jednym miejscu przedmiotów osobistych, pieniędzy i karty kredytowej. Portfel męski powinien być praktyczny i skutecznie segregować bibeloty czy dokumenty. Co więcej, musi sprawdzać się w  każdej sytuacji: na wakacjach, w podróży służbowej czy rodzinnym wypadzie. Najlepszym miejscem do noszenia portfela jest wewnętrzna kieszeń kurtki lub marynarki. Jeśli wolisz kompaktowy model, możesz schować portfel do tylnej kieszeni dżinsów. Portfel męski ze skóry licowej, o klasycznym kształcie, może służyć przez lata nie tracąc swojego uroku i elegancji. 

Elegancka torba, czyli skórzana aktówka

Głównym wyróżnikiem aktówek, męskich toreb na ramię i teczek dla mężczyzn jest powściągliwość w i prostota formy. Skórzane teczki są dostępne najczęściej w stonowanych kolorach: czarnym, szarym, niebieskim, brązowym. Wielu ekspertów uznaje skórę za wytrzymały, ekskluzywny materiał do produkcji akcesoriów męskiej garderoby. Skórzana torba męska podkreśla status właściciela, a właściwie dobrana jest na tyle uniwersalna, że elegancki mężczyzna może używać jej, jako dodatku w wielu kombinacjach. Teczki skórzane wykorzystują mężczyźni zajmujących zawodami związanymi z  dokumentacją. Teczki oprócz aspektu wizualnego pełnią wówczas walor praktyczny. Męska torba na ramię  jest zazwyczaj niewielkich rozmiarów, jest kompaktowa i ma stylowy, minimalistyczny design. Torebka taka pozwala mężczyźnie na trzymanie pod ręką wszystkich niezbędnych drobiazgów takich jak wizytówki, telefon czy pieniądze. Skórzane akcesoria są trwałe i wygodne w użyciu i mogą służyć przez lata. Torbę można dobrać do innego dodatku np. paska, do butów, do odzieży wierzchniej, nakrycia głowy lub po prostu do swojego nastroju.

Akcesoria dla mężczyzny: skórzany pasek męski

Garderoba męska jest z założenia konserwatywna i mniej podatna na trendy modowe. Z tego powodu każdy przedmiot musi być wybrany ze szczególną uwagą i starannością, dotyczy to zarówno rzeczy, jak i akcesoriów. Paski męskie w garderobie pełnią szereg funkcji. Oprócz walorów estetycznych mają one za zadanie podtrzymać spodnie, łączyć ze sobą górną i dolną część odzieży, harmonizować proporcje ciała, nadawać obrazowi niezbędną kompletność, a także wprowadzać i uwypuklić indywidualne cechy. W przypadku męskiej garderoby pasek męski do spodni dobiera się stricte do butów. Klasyczny pasek skórzany do spodni, noszony z surowymi, formalnymi ubraniami, jest zazwyczaj wykonany z gładkiej skóry, ma kolor czarny lub ciemnobrązowy i  prostokątną, srebrną klamrę. Paski skórzane do codziennej garderoby są bardziej różnorodne zarówno pod względem wzornictwa, kolorystyki, jak i materiałów z których są wykonane. 

Twój styl jest najlepszym doradcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *