Hucznie zapowiadana Dacia Bigster – czy auto ma szansę zawojować polski rynek?

Pod nazwą Dacia wychodzą znane modele samochodów osobowych oraz ciężarowych. Ten producent może pochwalić się bardzo bogatą ofertą produkowanych pojazdów, które rozsławiły się ze względu na innowacyjny wzór, wygodę, a jednocześnie dobrą cenę. Dacia na rynek wypuszcza nowoczesny pojazd, a jego premiera już niebawem. Co warto wiedzieć o Dacia Bigster? 

Jakim producentem jest Dacia?

Dacia jest znanym producentem samochodów pochodzącym z Rumunii. Pod nazwą tej marki wychodzą pojazdy osobowe oraz dostawcze. Przedsiębiorstwo słynie z szerokiej gamy modeli produkowanych pojazdów. Dacia zasłynęła z produkcji komfortowych samochodów, które charakteryzuje niezwykle przystępna cena. Faktycznie tak jest. Ten rumuński producent wypuścił na rynek wiele pojazdów, które jeżdżą po całym świecie i cieszą każdego dnia swoich użytkowników. Jednocześnie nieustannie się rozwija skupiając na ulepszaniu produkowanych maszyn. Czym jeszcze zaskoczy swoich zwolenników? Z pewnością nowym modelem samochodu o nazwie Bigster. To prawdziwa rewolucja wśród samochodów produkowanych pod szyldem rumuńskiej marki.

Dacia Bigster – niepowtarzalny SUV. Co warto wiedzieć o tym pojeździe?

Z pewnością Dacia nie raz jeszcze zaskoczy użytkowników tej marki, a także fanów. Prototyp Dacii Bigster, czyli najnowszego modelu, zaprezentowano już w 2021 roku. Jak wiadomo będzie to SUV, który ma trafić na rynek już od 2024 roku. Auto będzie siedmioosobowe, dlatego z pewnością sprawdzi się dla wielu użytkowników ceniących sobie komfort podróżowania z większą liczbą pasażerów i złaknionych terenowych podróży. Dodatkowo auto ma być niezwykle solidne i jak na producenta rumuńskiej marki Dacia przystało – przystępne cenowo.

Bigster osiągnie długość 4,6 m i zostanie zaprojektowane w trzech różnych wersjach: benzynowej, z wbudowaną fabrycznie instalacją LPG, bądź z wbudowanym silnikiem hybrydowym. Warto wspomnieć, że będzie to model który zostanie przystosowany do napędu na jedną oś lub wszystkie koła.

motoryzacja.interia.pl

Bestseller na rynku SUV-ów – konkurencja ma się czego obawiać

Dacia Bigster to będzie niezwykle ekologiczne auto o nowoczesnym wyglądzie, a także bardzo mocnych podzespołach. Warto wspomnieć o mocnym silniku, odpornej na uszkodzenia karoserii, a także solidnej kabinie. Te wszystkie elementy zostały dopracowane z największą precyzją i dbałością o najmniejszy szczegół, by móc się mierzyć z samochodami wysokiej klasy. Konkurencja ma się czego obawiać.

Premiera auta odbędzie się w 2024 roku. To oznacza, że wtedy Dacia Bigster trafi na linię produkcyjną rumuńskiej fabryki. Dlatego będzie to bardzo gorący czas dla rynku motoryzacyjnego. Warto wspomnieć, że Dacia Bigster to model, który zyska wersję z napędem na przednią oś lub będzie produkowany z napędem 4 x 4. Dzięki czemu skupia na sobie uwagę wielu użytkowników, którzy kochają wyprawy w teren oraz jazdę po piaszczystej nawierzchni. Dodatkowo będzie można w nim znaleźć szereg różnorodnych gadżetów. Producent postawił na bardzo ekologiczne rozwiązania w tym modelu. Wykorzysta tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu do jego produkcji. Co więcej, rumuński producent podkreśla, że będzie to model o niezawodnym działaniu, a jednocześnie bardzo mocny oraz o trwałej i solidnej konstrukcji. Cały czas biorąc pod uwagę niezwykle atrakcyjną cenę, do której przyzwyczaił swoich zwolenników.

Dacia Bigster to auto, które może zrewolucjonizować rynek motoryzacyjny w Europie, a nawet na świecie. Hucznie zapowiadana premiera podbije serca wielu użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *