Green Day

Green Day – poznaj największą gwiazdę punk rocka lat 90-tych

Green Day to amerykańska grupa muzyczna, która największe sukcesy święciła pod koniec ubiegłego wieku. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego ważnego dla historii muzyki zespołu.

Skład zespołu Green Day

Na wstępie należy zaznaczyć, że zespół ten założył Billie Joe Armstrong. Był on odpowiedzialny był za wokale oraz grę na gitarze. Drugim równie ważnym członkiem grupy był Mike Dirnt, który grał na basie. Trio zamykał Tre Cool, który był w zespole perkusistą. Green Day zyskał popularność na początku lat 90-tych dzięki, ponieważ to wtedy członkowie wydali albumy Dookie” i „Insomniac”. Bardzo istotnym faktem jest to, że krążki te spotkały się z bardzo dobrym odbiorem w branży i wśród słuchaczy.

Co wyróżnia zespół Green Day? Warto zaznaczyć, że muzyka grupy to brzmienia z pogranicza punku i rocka. Co więcej, w swoich tekstach często opisywali ważne dla społeczeństwa problemy. Nie stronili od opowiadania prywatnych, często bardzo trudnych przeżyć osobistych. Z uwagi na to, że zespół zyskał bardzo dużo zwolenników na całym Świecie, Green Day ma na swoim koncie wiele nagród. Warto przede wszystkim wspomnieć o nagrodach Grammy i American Awards. Wiesz jakie są najpopularniejsze utwory zespołu Green Day? Zdecydowanie największą popularnością mogą pochwalić się utwory takie jak „American Idiot”, „Basket Case” czy też „Good Riddance”. Mimo tego, że gatunek muzyczny, który reprezentowali, popadł w duże zapomnienie, to do dzisiaj utwory Green Day mają bardzo dużo nowych wyświetleń. Wciąż zyskują nowych fanów na całym Świecie. Każda osoba, która uznaje się za fana muzyki, powinna zaznajomić się z dyskografią zespołu. Stworzył on wiele perełek, których do dzisiaj dobrze posłuchać.

Na uwagę zasługuje fakt, iż członkowie zespołu dalej pracują nad muzyką i chcą wypuszczać kolejne płyty. Jest to doskonała okazja do tego aby zostać fanem grupy, ponieważ jej członkowie są namacalną częścią historii muzyki punkrockowej. Warto nadmienić, że utwory zespołu dostępne są w popularnych serwisach streamingowych, dzięki czemu każdy może przesłuchać najważniejszych utworów grupy. Co ważne, najnowszą płytę zespołu wydano w roku 2020, podczas trwającej ówcześnie pandemii.

Legenda punkrocka lat 90-tych

Wiele osób zastanawia się nad genezą zespołu oraz samą nazwą. Jeśli chodzi o nazwę, to grupa miała nazywać się Sweet Children, jednakże wybrali nazwę ze względu zamiłowanie członków zespołu do palenia marihuany, która rzekomo miała być palona zwyczajowo w dzień św. Patryka. Zespół od początku swojej działalności starał się grać muzykę dla wyluzowanej grupy odbiorców, którzy pamiętają o istnieniu problemów dnia codziennego. Green Day zyskał duże uznanie, o czym świadczyć może fakt, iż w roku 2015 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Nie jest to jedyne ważne odznaczenie zespołu, ponieważ pięć lat wcześniej został on uhonorowany nagrodą za bardzo ważny wkład w muzykę. Mowa oczywiście o nagrodzie American Society of Composers, Authors and Publishers. Warto nadmienić, że mimo tak długiej historii, zespół nie rezygnuje z dalszej pracy nad muzyką.

Co ważne, 3 lata temu zapowiedział on nową płytę, która według członków zespołu ma odświeżyć wizerunek kapeli. Na krążku zdominują utwory bardziej zbliżone do popu. Niezależnie od tego, jakiej muzyki jest się fanem, warto zaznajomić się z muzyką tego zespołu. Stworzył on tak wiele ciekawych kompozycji, że każdy może znaleźć kawałek dla siebie. Green Day to część światowej historii muzyki.

źródło zdjęć: discogs.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *